Tetovarit i vendosin eksploziv në shtëpinë e tij

Mërgimtari K. K (66) nga Tetova, që punon në Itali, i është hedhur shtëpia në erë me eksploziv të shtunën mbrëma, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas policisë, veprën e kanë kryer persona të panjohur të cilët e kanë hapur derën ndihmës të katit përdhesë dhe e ka vendosur mjetin shpërthyes në kuzhinë.

Ekspozivi ka qenë i përgatitur me fitil që digjet ngadalë. Përveç dëmeve materiale në shtëpinë e K. K, nuk ka të lënduar.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button