fbpx

Bora befason Sarajevën

Për shkak të borës së madhe që ka rënë në Rogoj të Bosnjë dhe Hercegovinës, rrugët janë bërë pothuajse të pakalueshme, derisa policia u bën thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm në komutacion.

Mediat në Bosnje, raportojnë se gjatë enjtes mbrëma ka rënë borë në shumicën e vendeve malore, transmeton Telegrafi.

Autoritetet e vendit kanë reaguar menjëherë duke nxjerrë në rrugë makineritë për pastrimin e borës, për të evituar ndonjë aksident të mundshëm trafiku.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button