fbpx

Policia shkatërron barrikadat në Kiev

Policia e Ukrainës ka nisur të shkatërrojë barrikadat e ngritura nga protestuesit antiqeveritarë në Kiev.

Korrespondentët rarportojnë për përleshje të reja midis protestuesve dhe policisë, si dhe për vrasjen e një protestuesi.

Vrasja, megjithatë, nuk mund të konfirmohet në mënyrë të pavarur.

Kryeministri i Ukrainës, Mykola Azarov, ka paralajmëruar të martën se zyrtarët do të përdorin forcën kundër protestuesve antiqeveritarë, nëse “provokatorët” nuk i ndalojnë aktivitetet e tyre.

Lajme të ngjashme

Back to top button