fbpx

Babai Alajadini dhe i biri Mustafa, të vrarë dje në Çair do të varrosen sot

Në varrezat e  Butelit, sot pas namazit të drekës, do ët bëhet varrimi i babait Alajadin Ajredini 56 dhe djalit të tij Mustafa Ajredini 27 vjeç, të vrarë dje nga Shukri Tahiri në mesditë në lagjen Serovë të Çairit.

Aktit të vrasjes, sipas policisë i kishte paraprirë një zënkë verbale, një ditë më parë. Vrasja makabre kishte tronditur jo vetëm lagjen ku ndodhi, por edhe më gjerë.

Lajme të ngjashme

Back to top button