fbpx

Mourinho realizoi fitoren e 100 në Premier League

Jose Mourinho ka arritur fitoren e tij të 100-të në Premier Ligën Angleze, pas triumfit ndaj Manchester Unitedit.

Portugezit iu deshën vetëm 142 ndeshje për të arritur këtë shifër magjike.

Fitorja e parë e “The Special One” në kampionatin Anglez , ishte pikërisht ndaj “Djajve të Kuq” në gusht të vitit 2004.

Veç suksesit të 100 fitoreve , Mou vazhdon ta ruaj edhe më tej ecurin e qind për qind në “Stanford Bridge” , me 56 fitore, 15 barazime dhe asnjë humbje, pas 76 ndeshjeve të zhvilluara në kuadër të Premier Ligës.

Lajme të ngjashme

Back to top button