fbpx

Ambasadat shqiptare dhe Zgjohu! nderojnë Skenderbeun (FOTO)

Organizata Joqeveritare “Zgjohu!” se bashku me Ambasadën e Shqipërisë dhe të Kosovës ne Shkup dhe zyrtar të lartë sot shënuan përvjetorin e vdekjes së heroit kombëtar Skënderbeu, duke vendosur lule pranë përmendores së tij në Çarshinë e Shkupit.

I pranishëm ishte edhe kyetari i Komunës së Çairit, Izet Mexhiti i cili vendosi lule pranë përmendores.

Lajme të ngjashme

Back to top button