fbpx

Libertas: VMRO nuk do ta takojë Talevskën për skandalin e tenderëve

Redaktorja e gazetës Veçer dhe Tv Sitel, Ivona Talevska e cila këto ditë është top-temë në opinionin publik pas akuzave për dredhitë me firmën që posedon, është larguar nga ekrani dhe u zhduk nga publiku.

Portali Libertas nga burime pranë VMRO-DPMNE-së ka zbuluar se Talevska po kërkon të caktojë takim me ndonjë nga zyrtarët e lartë qeveritar, me kryeministrin Nikolla Gruevski apo me shefin e kabinetit Martin Protogjer por siç duket nuk ja ka arritur qëllimin.

Libertas shkruan se të gjithë e shmangin gazetaren e preferuar që të mos e lidhë aferën me ato.

Lajme të ngjashme

Back to top button