fbpx

Alarmohen zviceranët, na ikin Shaqa, Xhaka e Behrami

Pranimi i Kosovës që të luaj ndeshje miqësore ne nivel ndërkombëtar i ka “dridhur” edhe mediat zvicërane.

Gazeta e famshme zvicërane “Blick” vë në mëdyshje të ardhmen e Shaqirit dhe Xhakës në përfaqësuesen e Zvicrës.

“Blick” shkruan se Shaqiri, Xhaka e Behrami mund të luajnë për Kombëtaren e Kosovës.

Zvicra ka dronë se Kosova tani ka nevojë për lojtarë që luajnë në Evropë dhe se lojtarët shqiptarë të Zvicrës janë në fokusin e tyre.

Lajme të ngjashme

Back to top button