fbpx

Sërish mjegull dhe reshje lokale shiu

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira mesatare dhe reshje lokale shiu në vendet juglindore, kurse në fushëgropa do të ketë paraqitje të mjegullës.

Temperatura e mëngjesit do të sillet 1 deri në 7 gradë Celsius kurse gjatë ditës prej 3 deri në 13 gradë Celsius.

Edhe në Shkup pritet të mbajë mot i ngjashëm, ku temperatura minimale do të jetë 3 kurse ajo maksimale 10 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button