fbpx

Moti me shi dhe mjegull

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë i ngjashëm me ditën e djeshme, ku gjatë tërë ditës do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje lokale shiu.

Prezent në pothuajse gjithë Maqedoninë sërish do të jetë mjegulla e cila gjatë orëve të mëngjesit do të jetë më e dendur.

Temperatura minimale do të jetë 1 kurse ajo maksimale 13 gradë Celsius.

Edhe në Shkup parashikohet moti i ngjashëm, ku temperaturat do të lëvizin prej 3 deri në 6 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button