fbpx

Guardiola, Messit: Qetësoje Barcën!

Pep Guardiola si duket ka ende “ndjenja” për Barcelonën. Trajneri aktual i Bayern Munchen thuhet se mbanë vazhdimisht kontake me Lionel Messin. Kontaktet e tyre thuhet se janë vetëm miqësore dhe se nuk ka ndonjë pretendim për ta afruar Messin te Bayerni.

Madje Guardiola thuhet se ka biseduar me Messin pas disfatës me Valencias. Trajneri i madh spanjoll thuhet ti ketë thënë Messit që të merrë me të qetë këtë situatë dhe që jetë lider i Barcës në këtë situatë.

“Kam shikuar formën tuaj pas lëndimit. E vërej dëshiren për lojë dhe punën që ke bërë. Rezultatet e fundit nuk duhet të jenë shqetësuese. Duhet të jesh ti ai që e qetëson Barcelonën. Duhet të jesh lideri dhe të shënosh gola” i ka thënë Guardiola, Messit.

Lajme të ngjashme

Back to top button