fbpx

RDK fillon fushatën nga Viena

Të shtunën në sallën Al-Andalus të Altmannsdorfer STR të Vienës Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK) do të mbajë tubim me cka do të fillojë edhe fushata zgjedhore e RDK-së.

Në tubim fjalim do të mbajë kryetari i kësaj partie Rufi Osmani, anëtari i kryesisë qendrore Vesel Memedi dhe kandidati për deputet të diasporës Enver Osmani nga rradhët e RDK-së.

Rilindja Demokratike Kombëtare fton simpatizantët dhe diasporën shqiptare që të marrin pjesë në këtë tubim dhe të përkrahin Enver Osmanin për deputet të RDK-së nga diaspora.

Lajme të ngjashme

Back to top button