fbpx

Ancelotti qetëson, Ronaldo është mirë

Carlo Ancelotti ka siguruar tifozët e Realit se Cristiano Ronaldo nuk ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen me Dortmund. Ancelotti lëvdoi skuadrën e tij duke thënë se kanë treguar ndeshje perfekte.

“Ishte vetëm një siklet në gju. Ju siguroj se nuk bëhet fjalë për ndonjë lëndim serioz. Duhet të qetësoheni sepse gjërat po shkojnë mirë. Jam i kënaqur me rezultatin dhe shpirtin luftarak të ekipit. Nuk ishte ndeshje e lehtë por filloi mirë. Pastaj ne patëm një rënie dhe Dortmundi u tregua i rrezikshëm. Ne tani duhet të luajmë në Dortmund

Lajme të ngjashme

Back to top button