fbpx

Mot me diell dhe vranësira të vogla

Moti në Maqedoni do të jetë me diell, vranësira të vogla deri mesatare lokale dhe erë të dobët deri mesatare, kryesisht nga drejtimi jugor.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej një deri tetë, ndërsa ajo e ditës prej 16 deri 22 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare.

Gjatë ditës do të fryje erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri katër, ndërsa ajo e ditës do të rritet deri 22 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button