fbpx

Thaçi: Qëndrimi ndaj Ukrainës, i njëjtë me BE-në e SHBA-në

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se qëndrimi i Kosovës karshi krizës në Ukrainë “është i qartë dhe përkon drejtpërdrejt me qëndrimin e Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara”.

“Kemi një qëndrim të përbashkët me Brukselin dhe Uashingtonin”, ka thënë zoti Thaçi, duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve në Prishtinë, gjatë një vizite që i bëri Qendrës për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve.

Muajin e kaluar, Rusia ka aneksuar gadishullin ukrainas të Krimesë. Një veprim i tillë është dënuar nga komuniteti ndërkombëtar.

Lajme të ngjashme

Back to top button