fbpx

Qeveria e Francës jep dorëheqje

Qeveria e Francës ka dhënë dorëheqje, një ditë pasi Partia Socialiste e presidentit Francois Hollande, pësoi humbje domethënëse në zgjedhjet komunale .

Kryeministri, Jean-Marc Airault, sot e shpalli dorëheqjen e tij dhe të qeverisë së tij, ndërsa pritet që së shpejti presidenti Hollande do ta nominojë kryeministrin e ri, transmeton REL.

Raportohet se në këtë post do të emërohet ministri i brendshëm, Manuel Valls. 

Lajme të ngjashme

Back to top button