fbpx

Ronaldo fiton Topin e Artë

Cristiano Ronaldo e ka fituar Topin e Artë për vitin 2013, duke u shpallur lojtari më i mirë në botë.

Ky është trofeu i dytë në karrierë për Ronaldon sa i përket Topit të Artë.

Ronaldo ka shënuar 69 gola në vitin 2013 dhe ka bërë 15 asistime.Të mos harrojmë se gjatë sezonit të ri (2013/2014), CR7 ka thyer një sërë rekordesh.

Ai në nominim ishte me Franck Riberyn dhe Lionel Messin.

Te femrat lojtarja më e mirë e vitit është shpallur portierja e Gjermanisë, Nadine Angerer.

Lajme të ngjashme

Back to top button