fbpx

I kujt do të jetë “Topi i Artë”

Sot do të ndahet edhe çmimi për futbollistin më të mirë të vitit 2013. Në Nyon të Zvicrës, shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA në bashkëpunim me gazetën franceze “FranceFootball”, do ta ndajnë çmimin e “Topit të Artë”.

Në garë të ngushtë janë tre futbollistët të cilët momentalisht edhe njihen si më të mirët në botë. Mesfushori francez i Bayernit, Franck Ribery, sulmuesi portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, si dhe “gjeniu”, i futbollit Lionel Messi, i cili ka fituar këtë çmim në katër vitet e fundit duke thyer çdo rekord. 

Lajme të ngjashme

Back to top button