fbpx

Daçiç viziton të martën Kosovën

Mbledhja e  përbashkët e qeverisë kosovare dhe asaj shqiptare, dhe nënshkrimi i deklaratës për bashkëpunim dhe partneritet strategjik ndërmjet tyre duket se ka shkaktuar “xhelozi” në Beograd.

Kjo ka bërë që kryeministri i Serbisë Ivica Daçiç, të vizitojë Kosovën vetëm tre ditë pas kësaj mbledhje.

Sipas mediave në Kosovë, kjo vizitë e papritur e Daçiç në Kosovë lë të kuptohet se kryeministri serb do ta zhvillojë këtë vizitë pikërisht për të iu kundërpërgjigjur “Lidhjes së Prizrenit”.

Lajme të ngjashme

Back to top button