fbpx

Reali dhe Dortmundi të shkëmbejnë superyjet!

Sot në gazetën gjermane Bild është publikuar një lajm mjaftë interesant, ku raportohet se Real Madridi dhe Borussia Dortmundi pritet të bëjnë një shkëmbim të papritur.

Raportohet se Dortmundi është duke u interesuar që të shkëmbejë mesfushorin e klubit, Ilkay Gundogan me sulmuesin e Real Madridit, Karim Benzeman.

Reali po e kërkon për një kohë të gjatë Gundoganin, dhe duke marrë parasysh që Benzema nuk po kalon kohë të mira në Santiago Bernabeu, atëherë ky transferim mund të ndodhë.

Lajme të ngjashme

Back to top button