fbpx

E tmershme! Skijatori humb ekuilibrin në ajër (Foto & Video)

Një ngjarje e tmershme ka ndodhur ditën e djeshme në botën e skijmit. Skijatori austriane Thomas Morgenstern ka humbur ekulibrin gjat kërcimit me skija në ajër.

Morgenstern ka marrë disa lëndime të rënda në kokë dhe tani gjendet në spital.

72 orë pas lëndimit ajo ende mbetet në kujdesin intensiv të spitalit. /Portalb

Thomas Morgenstern, a three-time Olympic champion, crashes during a training jump Friday.

Thomas Morgenstern loses his balance and crashes on his back.

The Austrian champion was taken to a hospital with non life-threatening injuries after this horrific crash.

Rescue workers rush to the Olympian's aid after Friday's training wreck.

Lajme të ngjashme

Back to top button