fbpx

Arrestohet biznesmeni grek që “zaptoi” Xhaminë Burmali

Në një aksion policor është arrestuar biznesmeni grek Dimitris Kondominas, i cili gjatë vitit 2012 nga Qeveria “Gruevski” mori leje për ndërtimin e Shtëpisë së Oficerëve në vendin e Xhamisë Burmali në Shkup dhe të një hoteli të stilit barok po ashtu në sheshin e kryeqytetit. 

Mediat greke shkruajnë se Kondominas është arrestuar nën akuzën për shpërdorime financiare bashkë me dy biznesmenë tjerë. 

Sipas portalit “A1on” autoritetet greke janë vënë në kërkim edhe të 7 biznesmenëve tjerë. 

Por menjëher pas arrestimit, biznesmeni Kondominas është hospitalizuar pasi që i është rënduar gjendja shëndetësore.

Lajme të ngjashme

Back to top button