fbpx

Ngrin ujvara më e madhe në botë (FOTO)

Ujvara e njohur Niagara ka ngrirë ka acari në SHBA dhe Kanada.

Një koleksion fotografish spektakolare kanë treguar momentin, kur uji i ujëvarës ka ngrirë para se të binte poshtë. Temperaturat e ulëta nuk do të vazhdojnë dhe për shumë kohë, pritet që javën që vjen temperaturat të rriten dhe akulli në ujëvarë të shkrijë.

Fotot tregojnë ujin e ujëvarës, i cili ka mbetur pezull në ajër. Ky fenomen nuk kishte ndodhur që në vitin 1848, ku ujëvara ngriu aq shumë sa njerëzit mund të ecnin në akull.

Lajme të ngjashme

Back to top button