fbpx

Vitanovski dorëzon kandidaturë për kryetar të lustratorëve

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë kanë arritur 23 kandidaturat e anëtarëve dhe kryetarit të Komisionit për verifikim të fakteve.

Në mesin e kandidatëve, informojnë nga Kuvendi është edhe Janaqe Vitanovski nga LSDM-ja, i cili ka dhënë dorëheqje nga mandati i mëparshëm, lajmëron RTVM.

Ai e ka shfrytëzuar aftin e fundit dhe mbrëmë është kandiduar për kryetarë të lustracionit nga radhët e LSDM-së, derisa deputetja e mëparshme nga Partia Liberale Ristana Llallçevska përsëri është paraqitur si kryetare e Komisionit për Verifikim të Fakteve.

Lajme të ngjashme

Back to top button