fbpx

Aksident në Rosoman, një i vdekur dhe dy të lënduar

Në një aksident trafiku në rrugën Prilep-Gradsko, afër Rosomanit jetën e ka humbur 38 vjeçari nga Velesi Dimçe P.

Fatkeqësia ka ndodhur rreth orës 20:50 kur nga arsye të panjohura janë përplasur veturat “Pezho”  dhe “Skania”. 

Në fatkeqësi ka humbur jetën bashkudhëtari i vozitësit të “Pezho” derisa vozitësi i automjetit 42 vjeçari J.N është dërguar në spital në Shkup.

Vozitësi i “Skania” 56 vjeçari K.C është lënduar lehtë dhe është dërguar në spitalin e Kavadarit.

Lajme të ngjashme

Back to top button