fbpx

Tërmet në Tetovë

Mbrëmë rreth orës 23 Tetova dhe regjioni është goditur nga një tërmet. Sipas matëseve në Observatorin sizmologjik në Shkup në Fakultetin e shkencave matematiko-natyrore, tërmeti ka pasur intensitetin prej 4 shkallëve sipas Shkallës Makrosizmike evropiane-1998.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 40 kilometra jashtë Shkupit në pjesën perëndimore që e përfshin Tetovën dhe rrethinën. /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button