fbpx

Guardiola stërvitje me bërtitmë, Shaqa shikon (Video)

Njëri nga trajnerit me te mire te botes Guardiola, edhe pse njihet si një trajner me natyrë të qetë, ka momente kur Pep Guardiola do të shpërthej nga nervoza.

Xherdan Shaqiri ka patur rastin të shikoi nga afër temperamentin e lartë të Pep Guardiolës.
Në stërvitjen e zhvilluar në Doha të Katarit, Guardiola është parë tejet i nervozuar në stërvitje.
Pep ua kujtonte lojtarëve të tij disa mangësi të treguara në pjesën e parë të sezonit.

Guardiola ishte i pakënaqur me mënyrën se si lojtarët qarkullojnë topin dhe mënyrën se si ata bëjnë presion tek kundërshtarët.
Në stërvitje Guardiola nuk kursente as sharjet, ndërsa shprehej duke thënë se këto gabime ndodhin në çdo ndeshje të mallkuar.

Lajme të ngjashme

Back to top button