fbpx

Turqi: 350 policë pushohen nga puna

Rreth 350 policë turq janë larguar nga postet e tyre, gjatë natës në Ankara, në lidhje me një operacion anti-korrupsion.

Agjencia turke e lajmeve Dogan thotë se oficerët janë shkakruar me një dekret të policisë, të bërë publik në mesnatë, dhe se ata përfshijnë shefa të njësisë për krimin financiar, krimin kibernetik dhe krimin e organizuar.

Qindra policë janë pushuar në gjithë Turqinë prejse kanë nisur hetimet për një rast korrupsioni më 17 dhjetor, i cili ka çuar edhe në dorëheqjen e disa ministrave të kabinetit.

Lajme të ngjashme

Back to top button