fbpx

Buzëkuqi rozë për dimrin

Moda e re na imponon për të nxjerrë në dukje buzët, duke i nënvijëzuar format me një buzëkuq i cili nuk mbetet pa u vënë re.

Grimi me ngjyrën rozë, bën që buzët të duken të reja dhe të shkëlqyeshme, duke nxjerrë në pah linjat e fytyrës.

Një ngjyrë e ftohtë si roza, kombinohet bukur me lëkurën e çelur. Por, për ato që kanë një ngjyre lëkurë më të errët, është mirë të bëjnë disa prova për të gjetur nuancën ideale.

Por kujdes! Mos e teproni me grimin, nëse aplikoni një buzëkuq ne ngjyrën rozë, mos vëni dhe ‘smokey eyes’.

Lajme të ngjashme

Back to top button