fbpx

Angela Merkel lëndohet duke skijuar

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka pësuar një aksident në ski, kështu raportojnë mediat e huaja.

Kancelarja gjermane mësohet të ketë pësuar fraktura në pjesën e legenit. Lajmi konfirmohet nga zëdhënësi i saj, i cili pohon se ngjarja ka ndodhur në Zvicër.

Aksidenti sapo ka ndodhur dhe shkaqet janë ende të paqarta. Merkel do të mbahet nën vëzhgim sa më shumë që të jetë e mundur në 3 javët e ardhshme. Sipas zëdhënësit të saj, disa vizita të parashikuara në axhendë do të anulohen.

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka pësuar një aksident në ski, kështu raportojnë mediat e huaja. Kancelarja gjermane mësohet të ketë pësuar fraktura në pjesën e legenit. Lajmi konfirmohet nga zëdhënësi i saj, i cili pohon se ngjarja ka ndodhur në Zvicër.

Aksidenti sapo ka ndodhur dhe shkaqet janë ende të paqarta. Merkel do të mbahet nën vëzhgim sa më shumë që të jetë e mundur në 3 javët e ardhshme. Sipas zëdhënësit të saj, disa vizita të parashikuara në axhendë do të anulohen.

– See more at: http://www.sot.com.al/bota/merkel-aksidentohet-duke-b%C3%ABr%C3%AB-ski#sthash.cHgD1oWH.dpuf

Lajme të ngjashme

Back to top button