fbpx

E dhimbshme: Djali sirian para vdekjes tha: Do t’i tregoj Zotit…

Historia e trishtuar e djalit tre vjeçar që u plagos në luftën në Siri, është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale.

Fëmija kishte pësuar lëndime të rënda, përfshirë edhe gjakderdhjen e brendshme të cilët mjekët nuk ishin në gjendje ta ndalin.

Edhe pse i vogël, ai ndjeu se do të vdiste. Para vdekjes tha: “Do t’ia tregoj të tërat Zotit (për luftën dhe tmerrin që po ndodhë – v.j.)”! /Telegrafi

Lajme të ngjashme

Back to top button