fbpx

Thaçi: Në këto zgjedhje do të fitojmë mbi 15 deputet

Lideri i PDSH – së, Menduh Thaçi në një intervistë për televizionin “Kanal 5” ka deklaruar se partia e tij do t’i rrisë votat në këto zgjedhje parlamentare krahasuar me rezultatin zgjedhor të vitit 2006.

“Mendoj se këtë herë BDI është totalisht jashtë loje, duke mos treguar asnjë rezultat. Targeti ynë është që në këto zgjedhje parlamentare të fitojmë mbi 15 deputetë, dhe  duke përdorur të gjitha metodat demokratike, politikisht do të luftojmë si luanë për çdo ditë e natë, të arrijmë këtë qëllim, sepse jemi të bindur se kjo situatë te shqiptarët nuk mund të përmirësohet ndryshe” – theksoi Thaçi.

Lajme të ngjashme

Back to top button