fbpx

Messi kërkon rrogë 25 milion euro

Lionnel Messi dëshiron rritje të pagës së tij për të reflektuar statusin e tij si lojtari më i mirë i të gjitha kohërave në Barcelonë.

Sulmuesi argjentinas është duke negociuar për një kontratë të re me Barcelonën, dhe gazeta spanjolle AS ka shkruar të martën se ai është duke kërkuar 25 milionë euro në sezon.

Messi aktualisht fiton rreth afër 11 milionë euro në sezon, por ai është duke kërkuar për të bërë dyfishuar pagën e tij.

Të dy palët mund të mos arrijnë një marrëveshje, pasi Barcelona do të duhet të shpenzojë rreth 250 milionë euro për të kënaqur kërkesat e Messit.

Lajme të ngjashme

Back to top button