fbpx

Era e fort ka shkulur drunjtë në Shkup

Era e fortë që e kaploi mbrëmë rreth orës 17 30 me shpejtësi prej 90 kilometra në orë ka shkaktuar tollovi në komunikacion.

Në lagjen Vlae janë shkulur disa drunj të cilët kanë dëmtuar vetura.

Moti i keq ka rrëzuar në tokë edhe çatinë e shkollës fillore Kuzman Josifovski si dhe shumë çati të tjera të shtëpive.

Erë e fortë pritet edhe gjatë ditës së sotme.

Lajme të ngjashme

Back to top button