fbpx

Ky është super goli i Alban Hoxhës “alla Panenka” (VIDEO)

Portieri dhe njëkohësisht kapiteni i Partizanit, Alban Hoxha, ka shkëlqyer në pritjen e tre penalltive.

Por pjesa më e jashtëzakonshme ishte mënyra se si Hoxha shënoi golin duke e dërguar topin në rrjetë, e duke realizuar një “Panenka”, një nga gjuajtjet më të vështira, nga ato që bëjnë vetëm yjet e futbollit botëror.


Alban Hoxha “cmend” portierin e hungarezeve by PanoramaVideo

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close