fbpx

Evakuohet Parlamenti i Turqisë për shkak të kërcënimit për sulm

Është evakuuar ndërtesa e Parlamentit të Turqisë pasi që është përhapur lajmi se po përgatitet sulm ndaj objektit, njoftojnë mediat lokale.

Parlamenti i kishte mbyllur dyert per disa kohe. Alarmi qe i rreme.

“Kërcënime për sulm ndaj parlamentit… Burimi është  panjohur, por të punësuarit dhe parlamentarët e kanë lëshuar ndërtesën”, ka shkruar në Twitter, Zija Pir nga Partia pro-kurde Demokratike Popullore.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button