Tifozët e Turqisë: Jo çdoherë Islami është paqe

Lajme të ngjashme

Komentet

 1. Shum shkrim me vend vlla, un kom mendu qe turqit jon paqesor ashtu qysh e thirrin veten po ata per pushtet ken n’gjendje edhe vellezrit e vet me i vra ncnc. #IslamIsPeace #Hypocrisy.

 2. Edhe puçi mdoket u kon “Fati” jot me i qot njo dy fjal ne “Dritë”.
  1.Turqia është shtet islam por nuk e ka gjith popullsin muslimane.
  2.ti qenke shum i ri dhe nuk e din se qka do te kishte ndodhur po te realizohej puçi.
  Dhe 3. Ti i quan te pafajshem dhe hyjnor ata qe e bombardojn me aeroplan parlamentin e vet,ata qe dolen ne mes te shesheve dhe shtinë (gjuajten me pushkë) ndaj vet popullit te vet, per ata a nuk ken vllazen keta?
  Kjo puna si e jotja e kam lakmi se qdo budallallek munesh me publiku ne internet .
  Rri mor vlla kshyre punen tende se edhe shkrujte edhe nuk shkrujte qka mendon njejt e ke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *