fbpx

Turqi, Arrestohen rreth 100 ushtarakë, prokurorë dhe dy gjeneralë

Në kuadër të hetimeve kundër grusht shtetit janë arrestuar rreth 100 ushtarakë, prokurorë, gjyqtarë ushtarakë si dhe dy gjeneralë me detyrë në Komandën e bazës së 8-të të avionëve në qytetin Dijarbakir të Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Gjithashtu bëhet e ditur se ende është në rrjedhë operacioni i arrestimeve në kuadër të hetimeve të nisura në të gjithë vendin kundër grushtit të shtetit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button