fbpx

Ukrainë, gjendet opozitari “i zhdukur”

Duket qartë i sprovuar, veshur me një bluze të gjakosur, me një vesh të prerë dhe me shenja dhune në fytyrë…por ende gjallë.

Pas më shumë se 8 ditësh nga zhdukja e tij, Dmitro Bulatov, një prej liderëve të protestës antiqeveritare në Ukrainë, është gjetur në rrethinën Borispil, në periferi të Kievit.

Sipas mediave lokale, është rrëmbyer e torturuar prej ditësh, nga një “ekip i vdekjes” i përbërë nga njerëz me aksent rus.

Lajme të ngjashme

Back to top button