fbpx

Santander eliminoi veten nga Kupa

Një gjë që rrallë herë është parë në terrenet evropiane, është parë sot në Spanjë. Ndeshja e kupës mes Racing Santander dhe Real Sociedad ka përfunduar pas vetëm 35 sekondash.

Lojtarët e Santander refuzuan të luajnë këtë ndeshje duke mos lëvizur pasi gjyqtari e filloj ndeshje. Gjyqtari kryesor i ndeshjes e përfundoi menjëherë këtë ndeshje.

Lojtarët e Santander refuzuan të luajnë pasi që dëshirojnë largimin e presidentit të tyre. Lojtarët nuk kanë marrë paga në 4 muajt e fundit, gjë që i ka shtyer të marrin këtë vendim.
Barcelona do të takohet tani në gjysëmfinale mes Real Sociedadin.

Lajme të ngjashme

Back to top button