fbpx

Marrëveshja me Visaris prishet, por kush i mori paratë?

Ministri i shëndetësisë Nikolla Todorov duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve nga foltorja e kuvendit ka thënë se ka prishur marrëveshjen me kompanin “Visaris” për pajisje mjekësore.

Ai gjithashtu tha se këtë e ka bërë për shkak të principit etnik, ndërsa të njëjtën ka kërkuar që ta bëjë edhe kryetari i LSDM-së dhe kryetari i Strumicës Zoran Zaev.

Oliver Spasovski nga LSDM i cili parashtroi pyetjen ka thënë se Todorov prej kohësh është dashur të jep dorëheqje.

Lajme të ngjashme

Back to top button