fbpx

Roma prezantoi Berishën

Sipas  informacionëve të fundit në mediat italiane, Valmir Berisha, edhe zyrtarisht është futbollist i Romës. Për Valmirin ekipi nga Seria A ka paguar nje çmim prej 350 mijë euro ekipit suedez, Halmstads. 

“Jam shumë i lumtur që ëndrra ime u bë realitet, pasi që tash jam pjesë e një nga skuadrat më të mira në Itali por edhe në Europë”, konfirmon  Berisha në një status në rrjetet sociale. 

Më herët interesim për talentin kosovar kishin shprehur edhe Celtic, Livepool, Tottenham, Milan dhe Real Madrid.

Lajme të ngjashme

Back to top button