fbpx

Shuhet legjenda e futbollit portugez, Eusebio

Legjenda e futbollit portugez dhe një prej sulmuesve më të mirë në histori të futbollit, Eusebio, ka ndërruar jetë në moshën 71 vjeçare. 

Mediat portugeze bëjnë të ditur se ai ka pasur një atak kardiak në orët e hershme të së dielës.

Eusebio shënuar 319 gola në 313 paraqitje për klubin, teksa mbetet ende golashënuesi më i mirë në histori të Benficas.

Ronaldo ka nderuar menjëherë legjendën në Twitter, duke thënë: Gjithmonë i përjetshëm, Eusebio: U prefsh në paqe.

Lajme të ngjashme

Back to top button