fbpx

Zyrtare: KE heq 27 milion euro para për Maqedoninë

Zëdhënësja e KE-së Kocijançiq deklaroi për ALSAT se shifra është vërtet 27 milion euro, të shkurtuara nga programi i vitit 2016 për Maqedoninë. Nga Komisioni Evropian theksuan se është e vërtetë gjithashtu që preket edhe Korridori 8 i cili ka të meta të shumta në sektorin e transportit, dhe që e bëjnë të pamundur planikimin dhe koordinimin për investime të mëdha infrastrukturore.

LEXO: Maqedoni, sanksionet e para për anashkalimin e Marrëveshjes së Përzhinës

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button