fbpx

Ka ndërruar jetë fëmija 4 vjeçar nga Kumanova i goditur me veturë ditë më parë

 Ka ndërruar jetë fëmija 4 vjecar nga Kumanova, i cili ditë më parë u goditë qëllimisht nga B.I, pas një zënke afër Spitalit të Kumanovës. Sot në xhaminë e haxhi Shefketit në Kumanovë, në xhuma ku hoxha Abdullah Shaqiri kërkoi nga xhemati që të luten të gjithë për këtë fëmijë.

Ngjarja e rëndë e cila ka ndodhur të shtunën e kaluar, kur një person ka goditur me makinë Sedat Aliun nga Kumanova (1980), bashkëshorten e tij (M.K) dhe fëmijën 4 vjecar, Almirin i cili sot ndërrroi jetë. Incidenti thuhet qe ka pas prapavijë etnike, ku sulmuesi është maqedonas ndërsa viktimat shqiptarë.

LEXO: Kumanovë, 30 ditë paraburgim për personin që qëllimisht goditi me veturë një familje tre anëtarëshe

LEXO: Kumanovë: Qëllimisht godet me veturë një familje tre anëtarëshe

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button