fbpx

Diktatori korean hodhi xhaxhanë e tij në kafaz me qen të tërbuar (Foto)

Ekzekutimi i Jang Song-Thaek, 67 vjeç, njeriu i dytë më i fuqishëm në Korenë e Veriut, ka qenë një ndër lajmet më të lexuara dhe të komentuara në botë.

Burri i hallës së diktatorit korean, Kim Jong-Un, u ekzekutua javë më parë për tradhti.

Por, një e përditshme kineze sjell të dhëna tronditëse rreth ekzekutimit të 67-vjeçarit.

Sipas Wen Wei Po, ai është zhveshur lakuriq dhe është hedhur i gjallë në një kafaz me qen të egër dhe të tërbuar.

Gazeta në fjalë thotë se ky ndëshkim është një nga 120 mënyrat e ekzekutimeve për tradhti./ep

kore

Family: Kim Jong-Un (right) applauding at the Unhasu orchestra concert as his uncle, Jang Song-Thaek (Lrft), looks on

Frenzied: Jang Song Thaek was fed to a pack of 120 dogs which had been starved for three days, it was claimed. (Stock picture)

Vicious: Dictator Kim Jong-Un, pictured, shocked the world when he accused his 'scum' uncle of treachery and had him executed

Family: Shown with his powerful nephew during a military parade in February last year, Jang Song Thaek (left) was once the second most powerful man in North Korea. Some say he was seen as a threat

Lajme të ngjashme

Back to top button