fbpx

Daçiq s’ka qejf të takohet me Thaçin para 21 janarit

Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq thotë se ende nuk është caktuar data e vazhdimit të dialogut ndërmjet Beogradit e Prishtinës, porse nuk ka dëshirë që kjo të ndodhë para 21 janarit.

“Javën e ardhshme vazhdojnë takime e grupeve punuese në dialogun Beograd – Prishtinë e tani vendimtare është formimi i Asociacionit të komunave serbe dhe hartimi i statutit të tij”, ka thënë Daçiq për medie serbe.

“Shikoni ka probleme rreth konstituimit të Asociacionit të komunave serbe, duhet të themelohet, të arrihet statuti – tani ngadalë po vijmë te thelbi i problemit, ai që ndoshta askush nuk e ka kuptuar – tani çështje kryesore po bëhet Asociacioni.

Ikthemi temës nga pavarësia tek Asociacioni dhe do ta vazhdojmë këtë lloj bisede”, ka thënë Daçiq.

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button