fbpx

Ronaldinho lojtar i Besiktasit

Është shumë pranë zyrtarizimit transferimi i legjendës së futbollit, Ronaldinho, te gjiganti turk, Besiktas.

Mediat turke raportojnë se Ronaldinho tashmë është pajtuar që të kalojë te gjiganti turk.

Ai do të kalojë si transfer i lirë dhe do të nënshkruajë kontratë dy vjeçare me përfitimei prej 3.5 milionë euro në sezon.

Braziliani Ronaldinho kalon nga Atletico Mineiro te kampionati turk, ku ishte kërkuar edhe nga Galatasaray./ Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button