fbpx

2014 mbërrin në Zelandën e Re

Zelanda e Re po feston ndërrimin e viteve.

Në Okland, qyteti më i madh dhe i populluar u mblodhen dhjetëra mijëra vetë për të ndjekur spektaklin e fishekzjarreve që nisi nga “Sky Tower” dhe Ura e “Whitematas”.

Kjo është festa me e madhe për neozelandezet. Nuk është vetem nje dite festimesh. Vendi feston per tre dite me radhe dhe shume njerez e turiste marrin pjese ne festime te ndryshme.

Lajme të ngjashme

Back to top button