fbpx

Shqipëria “mburret” me Lazaratin

“GlobalPost” publikon 10 historitë më të lexuara të saj gjatë vitit 2013-të, dhe “Kryeqyteti europian i marijuanës nuk është Amsterdami” por në këtë listë bën pjesë edhe Lazarati.

“Lazarati është i njohur si kryeqyteti i drogës në Shqipëri, famëkeq për kanabisin dhe mosbindjen. Nga vjeljet vjetore fitohen pothuajse 6 miliardë dollarë, sipas policisë italiane, transmeton Albeu.

Edhe pse autoritetet vendore e kundërshtojnë këtë shifër, ata pranojnë se prodhimi i marijuanës po lulëzon”, shkruan GlobalPost. http://www.albeu.com/shqiperi/shqiperia-mburret-me-lazaratin/136672/

Lajme të ngjashme

Back to top button